pondělí 6. února 2012

Interiér 1933


Jak se jedna pani Jeve zmínila, je to už dávno co jsme se bavily o té naší rekonstrukci. Teď, když jsem si přečetla její weekend, musela jsem vložit weekendovou fotografii. Vybavil se mi totiž - zahradní domek - patálie - trantárie - čas a blížící se finále.


Je čas pomýšlet na nábytek. Prolistovala jsem nedávno staré časopisy z roku 1933, neb ona vila byla postavena 1936. O to se s vámi musím podělit, protože i dnešnímu interiéru mají ty zažloutlé fotografie určitě co říci.

Nábytek to starý. Pro někoho krám a narezlá trubka, pro jiného úlovek, který si zaslouží renovaci a umístění do současného interiéru. Podobně jako použila chromovanou židli v interiéru Soňa Malinová při přestavbě bytu v pořadu Bydlení je hra.
Psát v tomto článku o historii nábytku a vypisovat všechny designové obchody, kde se dá jaký nábytek sehnat mi nepřísluší. Zmínit však musím Bystřici pod Hostýnem, kde od roku 1953 pod názvem THONET v různých podobách podle aktuálních poměrů na trhu a ve vlastnických strukturách a od roku 1953 vyrábí ohýbaný nábytek firma TONPodobně samozřejmě i německá firma THONET, protože ten psací stůl nemá chybu.

9 komentářů:

 1. OOOOOO,nádhera. Hned bych si přijela udělat čtenářské odpoledne :-)
  a to Aukro - já už mám přísný zákaz!

  OdpovědětVymazat
 2. And, však ono na čtenářský koutek dojde a doufám, že v novém nad starým, těším se ;-) a zákazy neporušovat :-D

  OdpovědětVymazat
 3. Krása.

  Jen více bauhausových židlí, jen houšť! Óó!

  OdpovědětVymazat
 4. Svati, paráda. A tenhle nábytek byl v bytech, pamatuju si ho z dětství, a vyhazoval se při sběrných nedělích na chodník před domem :(

  OdpovědětVymazat
 5. Liško děkuji za komentář a návštěvu.

  OdpovědětVymazat
 6. Lenko, taky si takové křesílko pamatuji u babičky, kde je mu konec...

  OdpovědětVymazat
 7. Hi Svatava, just stopping by to say how delightful your blog is. Thanks so much for sharing. I have recently found your blog and am now following you, and will visit often. Please stop by my blog and perhaps you would like to follow me also. Have a wonderful day. Hugs, Chris
  http://chelencarter-retiredandlovingit.blogspot.com/

  OdpovědětVymazat
 8. Moc hezký článek, některé židle ještě pamatuji.

  OdpovědětVymazat
 9. Amelie děkuji za návštěvu a komentář ;-)

  OdpovědětVymazat